Kształtowanie włosów w dowolny sposób, który chcesz, jest jednym z największych przywilejów kobiet. W kontekście trendów fryzur, fale na krótkich włosach to jeden z najpopularniejszych styli, które wybierają kobiety z krótkimi fryzurami. Kreatywność i elastyczność mogą pozwolić na tworzenie różnych stylów i wyglądów z tych samych fal. Ale jak dokładnie możemy to zrobić? W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma prostymi i skutecznymi metodami, aby utworzyć fale na krótkich włosach.

Pierwszą techniką jest używanie prostownicy do tworzenia fal. Pomimo swojej nazwy, prostownice mogą być także używane do zrobienia fal na włosach. Chociaż może to zająć trochę czasu, wynik jest zdecydowanie wart. Najpierw upewnij się, że Twoje włosy są czyste i suche. Potem nabierz trochę pianki do stylizacji na dłonie i delikatnie wmasuj ją we włosy. Następnie weź małe sekcje włosów i zacznij je prostować, przekręcając prostownicę wzdłuż długości włosów. Powtarzaj ten krok, aż osiągniesz pożądany efekt.

Alternatywą dla prostownic jest lokówka do włosów. Dla falistych krótkich włosów, sugeruje się użycie cienkiej lokówki. Podobne do techniki stosowanej przy prostownicy, weź małą sekcję włosów i zacznij ją kręcić. Pamiętaj, aby nie podgrzewać włosów przez zbyt długi czas, ponieważ może to zniszczyć włosy i spowodować ich przesuszenie.

Jeśli nie chcesz używać narzędzi do stylizacji, istnieje wiele innych metod, które możesz zastosować, aby stworzyć fale na krótkich włosach. Na przykład, metoda z twistem i sikawką. Po umyciu włosów, weź mały pasemko i zacznij je ściskać od korzeni do końcówek. Powtarzaj tę czynność na całej głowie, a następnie spryskaj włosy lakierem do włosów, aby utrwalić fale.

Inną techniką jest metoda z szalikiem do włosów. Jungle włosy na noc, a następnie owiń je szalikiem do włosów. Nałóż odżywkę bez spłukiwania, a rano zobaczysz, że Twoje włosy mają naturalne, faliste fale.

Fale na krótkich włosach można stworzyć na wiele sposobów i niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj, że kluczem jest cierpliwość i praktyka. Może to zająć trochę czasu, zanim uzyskasz pożądaną falę, ale zachowaj pozytywne nastawienie i ciesz się procesem stylizacji.